Geoff Mulgan Big Mind című könyvét a Princeton University Press jelentette meg 2017 novemberében és témájának rendkívüli aktualitása miatt, azonnal sikerkönyvvé vált.

A PABooks az angol nyelvű könyv megjelenése után azonnal hozzálátott a könyv fordításához, amelyet 2018. április 19-én mutatott be a Kiadó. A könyvbemutatón köszöntőt mondott Cseh Katinka, a PABooks ügyvezetője és Csizmadia Norbert a PAIGEO kuratóriumi elnöke. A kollektív intelligenciához kapcsolódóan izgalmas kerekasztal beszélgetést hallgathattunk, Mányai Csaba (TEDxDanubia szervező), Tózsa István (egyetemi tanár, BCE – Gazdaságföldrajz, Geoökonómia és Fenntartható Fejlődés Intézet), Vécsey Zsadány (alapító, ALEAS Simulations, Inc.) részvételével. Hamarosan elindítjuk YouTube csatornánkat, ahol meghallgathatjátok a beszélgetést.

A Nagy elme – Hogyan alakíthatja át világunkat a kollektív intelligencia című könyv fő célkitűzése a kollektív intelligencia, mint kutatási terület megteremtése és bemutatása.  Észszerűen élni és egyben emócióink szerint cselekedni mindannyiunk kihívása. Értékeink mentén közösen cselekedni ugyanakkor korunk egyik legnagyobb lehetősége. Geoff Mulgan az információs technológia korában arra hívja fel figyelmünket, hogy a tudásmegosztás hozzáférésen és megosztáson alapuló kultúrája nem csupán egyéni, de közösségi szinten is képessé tehet bennünket érzelmeink és értelmünk összehangolására.  A szerző azonban ennél is tovább megy, Nagy-Britannia vezető think-tankjének alapítója arra vállalkozott, hogy multidiszciplináris megközelítéssel tárja fel, hogyan járulhat hozzá az intelligenciakutatás emberi kapcsolataink, a társadalmi rendszereink és az üzleti világ szervezeti modelljeinek hatékonyabb működéséhez. A kollektív intelligencia a gyakorlatban számos helyen tetten érhető, társadalmi szerződéseink szintjén azonban ritkán valósul meg tudatos módon.