1. A politikai reformokra, a piaci átláthatóság előmozdítására, a kockázatkezelés javítására és a hatékony felügyeletre kell törekednie. A feltörekvő országoknak hatékonyabb makrogazdasági kereteket kell kidolgozniuk, beleértve a jobb makroprudenciális szabályozást és egy szélesebb monetáris politikai keretet, amely figyelembe veszi az eszközárakat is.
  2. A nagy termelési különbség és az alacsony inflációs nyomás következtében az expanzív politikák nagy potenciállal rendelkeznek a gazdasági aktivitás újjáélesztéséhez.
  3. A hatékony stratégia első lépéseként fel kell ismerni, hogy egy ilyen nagy és kiszámíthatatlan gazdaságban (Kína) a kormány nem támaszkodhat csak és kizárólag a közvetlen beavatkozásra vagy makrogazdasági politikára. A piacok – a munkaerő, a föld és a pénzügy – átalakítása elengedhetetlen. A kormánynak támogatnia kell a piaci alapú hitelkihelyezést, a hatékonyan felügyelet és szabályozott tőkepiac által támogatott pénzügyi szektort, hogy elkerüljék az eszközbuborékokat.
  4. A termelékenység és a jövedelmek növelése érdekében továbbra is olyan strukturális reformokat kell végrehajtaniuk, amelyek támogatják a munkaerőpiaci rugalmasságot és a humán tőke fejlesztését, ugyanakkor szükséges az állami vállalatokat privatizálása és a pénzügyi szektort liberalizálása is.
  5. Jelentősen javíthatná Ázsia pénzügyi biztonsági hálójának hatékonyságát, ha a feltörekvő gazdaságok központi bankjai deviza-swap-megállapodásokat tudnának kötni.
  6. Észak-Koreának most követnie kell Vietnám és Kína példáit, olyan reformokat folytatva, mint a dereguláció, a liberalizáció, a privatizáció és a makrogazdasági stabilizáció.
  7. Egyes szakértők aggodalmaknak adtak hangot, miszerint az AIIB működhet-e egyáltalán a nemzetközi irányítási szabványok szerint. Álláspontjuk szerint az átláthatóság, a biztosítékok érvényesítése, az inkompetens vagy korrupt kormányokkal való együttműködés megtagadása és hatékony eljárások követése nem feltétlenül tartoznak a szervezet tulajdonságai közé.
  8. Egy olyan időszakban, amikor a globális rend egyre bizonytalanabbá válik, Ázsiának saját kezébe kell vennie a sorsát, szorosabb gazdasági és politikai törekvéssel, regionális együttműködéssel.
  9. A renminbi folyamatos nemzetközivé válása, nem is beszélve a kritikus pénzügyi reformok további előrehaladásáról, hozzájárulna egy stabilabb és hatékonyabb globális tartalékrendszer kialakításához.
  10. Az elkövetkező évtizedekben Ázsia továbbra is nagyszámú munkavállalóval fog hozzájárulni a globális munkaerőpiachoz. Az, hogy ezek a dolgozók jól képzettek legyenek, hogy megfeleljenek a folyamatosan változó piaci igényeknek, kulcsfontosságú tényező lesz, amely nemcsak Ázsia pályáját, hanem a teljes globális gazdaságot is befolyásolja.