1. A globális pénzügyi válság hatásai jobban éreztették hatásukat a nyugat-európai pénzügyi központokban, ahol azok összeadódtak az euró válságával, ami egészen 2015-ig tartott.
  2. A banki és pénzügyi munkamegosztás növelése további szempont lehet a nemzetközi pénzügyi központok jövőbeli vonzerejét illetően.
  3. Nemzetközi pénzügyi központok pontos rangsorolása a 21. század eleje óta vált elérhetővé a több mutató kombinálásával létrejövő összesített pontok alapján. Valójában minden rangsor közel ugyanabba az irányba mutat, az első 10 között New York (szinte mindenhol az első helyen rangsorolva), London, Tokió, Hongkong, Szingapúr, Sanghaj, Frankfurt és Párizs szerepelnek.
  4. Nem valószínű, hogy a fintech megzavarná New York pénzügyi szektorban betöltött vezető szerepét. A Silicon Alley (Szilícium-sikátor), a Szilícium-völgy New York-i változata, azon digitális innovációk központja, amelyek alkalmazhatóak a pénzügyek területén, és amely a világon egyedülálló innovációs kapacitásokat hordoz.
  5. 2011 és 2013 között London pénzügyi szektora foglalkoztatás szempontjából csökkent, mindössze 34 ezer új munkahely létrejöttét jelezte, amely az eurózóna feszültségeinek pénzügyi szektorra gyakorolt kedvezőtlen hatásaival állhat összefüggésben. 2014-ben azonban újra emelkedésbe fordult a mutató, a pénzügyi szektorban 42 ezer új munkahely jött létre, és a növekvő trend az azt követő két évben tovább folytatódott.
  6. Londonban a digitális technológia dinamikus fejlődése, a digitális szolgáltatások iránti kereslet és a digitálisan képzett munkaerő-kínálat együttesen van jelen, ami jelentős hatást gyakorol a pénzügy technológiai fejlődésre (fintech). E három tényező a városban számos iparági kapcsolódásra épülő, komplex rendszerré fejlődött (klaszteresedés), melyet gyűjtőnéven „Flat White Economy”-nak is neveznek.
  7. Franciaország vagyonkezelési ágazata Európa-szerte az egyik legdinamikusabb és leginkább diverzifikált, központi eleme a gazdasági ökoszisztémának. Eszközérték alapján Franciaország kínálja a második legnagyobb vagyonkezelési bázist a világon (a francia alapok 1683 milliárd dolláros eszközértékével) és négynek ad otthont a világ első húsz vagyonkezelő vállalata közül.
  8. A geográfiai szakirodalom már régóta tágabb értelemben gondolkodik a pénzügyi központokról, azokat a pénzügyi és üzleti szolgáltatások tágabb értelmezésében vizsgálja, ideértve a jogot, könyvelést, marketinget, PR-t, üzleti tanácsadást, emberi erőforrásokat és egyéb területeket egyaránt.
  9. Míg a válságot megelőzően elsősorban a pénzügyi cégek vezettek be új technológiákat a pénzügyi szolgáltatások terén, azóta a startup-ok és technológiai cégek kezdtek a vállalatok és a lakossági ügyfelek számára közvetlenül pénzügyi termékeket és szolgáltatásokat nyújtani.
  10. A technológiai központok valószínűleg fontosabbá válnak a globális pénzügyi hálózatokban a fintech előrehaladtával, míg a fintech nélküli pénzügyi központok elveszíthetik a versenyt a fintech-et alkalmazókkal szemben. Ez pedig nemhogy csökkentené, hanem még tovább növelheti a pénzügyi szolgáltatási ágazat koncentrációját, szemben a korábbi elképzelésekkel, melyek az online tér kitágulását és a földrajzi elhelyezkedéstől való függetlenedést vetítették előre.